STK Master, Sivil Toplum Kuruluşlarının, sorunsuz, eksiksiz ve verimli yönetilebilmesi için, 360 derece hizmet vermek üzere kurulmuş bir şirkettir. Bir derneğin tüm ihtiyaçlarını karşılamak ve işleyişiyle alakalı süreçlerinde kesintisiz destek sağlamak üzerine faaliyetlerini sürekli geliştiren STK Master, bünyesinde Dernek Danışmanlığı başta olmak üzere Kaynak Geliştirme Danışmanlığı, Proje Danışmanlığı, Hukuki ve Mali Danışmanlık da sağlamakta, güncel yönetmelik ve düzenlemeleri anlık olarak takip etmektedir.
0
Sivil Toplum Kuruluşu

Şirketimiz 100’ü aşkın sivil toplum kuruluşuna hizmet vermektedir.

Şirketimiz yılda ortalama 30 derneğe kuruluş danışmanlığı vermektedir.

0
Dernek Kuruluşu
0
Genel Kurul

Şirketimiz yılda ortalama 40 derneğin genel kurul toplantılarına katılarak onlara destek vermektedir.

Ekibimiz

Ferdi Kibar

1978 Sarıyer- İstanbul doğumlu olan Ferdi Kibar, Kabataş Ticaret Meslek Lisesi’ni bitirdikten sonra 1995’de bir mali müşavirlik bürosunda çalışmaya başladı.

Sektördeki ihtiyaç ve talepler doğrultusunda bir dernek danışmanlık firması kurmaya karar verdi. Böylece, Şubat 2016’da STK Master markası doğdu. Şu anda 100’den fazla sivil toplum kuruluşuna hizmet veren şirketin portföyünde ayrıca vakıflar, federasyonlar ve okul aile birlikleri de bulunuyor.

Büyük bir sinemasever olan Ferdi Kibar, hobi olarak senaryo ve kitap yazma ile ilgileniyor. “Gölge Yiyen” ve “Korkunun Ecele Faydaları” adında iki de kitabı bulunuyor.

Emrah Uludağ

1984 İstanbul doğumludur. Trakya Üniversitesi  Muhasebe, Anadolu Üniversitesi İşletme ve en son Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Muhasebe Denetimi Yüksek Lisans mezunudur.

2000 yılında Ticaret Lisesi Stajyeri olarak Profilo Telra A.Ş.’de  Muhasebe mesleğine adım attı. Üniversite yıllarında Mali Müşavirlik Ofislerinde çalıştı. 2003′ de özel bir mali müşavirlik bürosunda çalışmaya başladı. 2013 yılında İstanbul Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası’ ndan SMMM ruhsatı aldı.  2014 yılından sonra özel şirketlerde Muhasebe Şefi, Müdürü, Mali İşler Koordinatörü gibi pozisyonlarda görev yaptı. 2017 yılında Mali Müşavirlik Ofisini kurdu. Halen Beyoğlu’ nda  Derneklere,Vakıflara ve Şirketlere Mali Müşavirlik ve Mali Danışmanlık hizmeti vermektedir.

Gizem Morova

1982 İstanbul doğumlu. Uludağ Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümü mezunu. Ortadoğu Teknik Üniversitesi SEM İnsan Kaynakları Programını tamamladı ve iş kariyerine Mercedes Bez Aş. Firmasında başladı. Çeşitli özel sektör deneyimleri sonrasında topluma fayda temelli hizmetlerde yer almayı kariyer planının önceliğine koydu ve Sivil Toplum hayatına 2007 yılında Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği ile giriş yaptı. 8 Senelik bir sivil toplum deneyimi beraberinde gönüllü ve profesyonel destek sağladığı kuruculuğunu yaptığı, yönetimine dahil olduğu birçok STK ile edindiği tecrübeyi danışman olarak sürdürmeye karar verdi ve danışmanlığı süresince Proje Yönetimi, Kurumsallaşma, İnsan Kaynakları ve Gönüllü Yönetimi, Kaynak ve İş geliştirme süreçlerinde STK’ların gelişimlerine destekler sağladı. Bugün birçok STK da danışmanlık ve gönüllü faaliyetlerinin yanında Ahbap Derneğinin Genel Koordinatörlüğünü yürütmektedir.

Gamze Çetin

Adnan Menderes Üniversitesi, Sosyal Hizmet bölümünden 2010 yılında mezun oldu. Lisans eğitiminden sonra bir süre Çatışma Bölgelerinde Çocuk Çalışmaları destek programında Proje Koordinatörlüğü yaptı.  Şu an İstanbul Bilgi Üniversitesi Sosyal Projeler ve STK Yönetimi yüksek lisans programına devam ederken, diğer yandan STK Master şirketinde çalışma hayatına devam ediyor.

Arda Gündoğdu

İşletme ön lisans ve Yönetim Bilişim Sistemleri lisans mezunudur. Uzun yıllar web teknolojileri alanında faaliyetlerde bulunmuş, yurt içi ve yurt dışı merkezli olmak üzere çeşitli girişimlerde (start-up’larda) kurucu, kurucu ortak, yatırımcı ve yönetici pozisyonlarında tecrübe kazanmıştır. İyi derece İngilizce ve başlangıç seviyesinde İspanyolca bilmektedir. Çeşitli bilgisayar programlama dillerinin yanı sıra insan bilgisayar etkileşimi ve kullanıcı deneyimi alanlarında çalışmalarına devam etmektedir.

Şu an aktif olarak STK Master Danışmanlık Limited Şirketi’nin tescilli markası olan Dernx Dernek Yönetim Sistemleri Limited Şirketi’nde proje yöneticiliği görevini yeni nesil deneysel yönetim anlayışıyla, ilk günkü heyecan ve kararlılıkla sürdürmektedir.

Meral Bolaman

1971 İstanbul doğumludur. Bir çocuk annesidir. Anadolu üniversitesi işletme yönetimi mezunudur. 1990 Yılında Vakko Tekstil A.Ş.’ de muhasebe hayatına başladı. 2009 yılında özel bir Mali Müşavirlik ofisinde çalışmaya başladı. Aktif çalışma hayatına Beyoğlu STK Master’ da devam ediyor. Müzik, Sinema  ve Kitap okumak hobileridir.

Erhan Ongun

1958 Isparta doğumlu olan Erhan Ongun İstanbul’da yaşamaktadır. Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği’nden mezun olduktan sonra Otosan’da görev yaptı. Daha sonra ticaret yapmaya karar verdi. Kayak-tenis malzemesi ithalatı ve sonrasında tekstil imalat ve ihracatı ile ilgilendi. Ardından, nano teknoloji ve üretim tekniklerini içinde barındıran Türkiye’nin önemli bir araştırma merkezinde üst düzey yöneticilik yaptı.

İlerleyen zamanda bir dönüşüm yaparak çalışma hayatının yönünü sivil toplum kuruluşlarına çevirdi ve birçok sivil toplum kuruluşunda üst düzey yöneticilik yaptı.

Erhan Ongun’un profesyonel olarak STK dünyasına kattığı artı değer dışında, bireysel olarak da birçok derneğe üyeliği ve desteği bulunmaktadır.

Ahmet Özdemir

Ahmet Özdemir 1983 de samsunda doğdu.17 Yaşında microsofrun uluslarası sınav merkezlerinde sınavlarını geçerek bir çok microsoft certified ünvanını kazandı. Bilgisayar bilimleri alanında lisans ve aynı alanda master’ını tamamladı.Ayrıca işletme ve sosyal bilimler alanlarında da lisans sahibi olarak eğitim hayatı boyunca yurt içinde ve dışında çalıştı.
18 Yıllık Meslek hayatında Türkiye de bir çok firmada bir çok alanda kıdemli mühendis ve danışman olarak çalıştı, Uzmanlık alanlarından bazıları Bulut teknolojileri Mimarlığı (Veri merkezi sanallaştırma, Network Sanallaştırma ve Güvenlik, Bulut Teknolojileri Otomasyonu ve Noktadan noktaya danışmanlık), Sistem Mühendisliği, Beyaz Şapkalı Hacker, Veritabanı Danışmanlığı, Big Data, Yapay Zeka ve patentli Olay Temelli otomasyonda çalışmaları bulunmaktadır.
Ayrıca ERP/CRM ve bu yapılarda en önemlisi olan analizlerin iş süreçlerini, insan faktörü, zaman ve  aktivitelerin birleşimi ile bir işe ait tecrübe ölçü biriminin bulunmasında (RunLek) ortak çalışmalar yaptı.

Hımbıl

2018 Mart doğumluyum. Doğduğum günden beri STK Master Danışmanlık Limited Şirketi’nde kedilik yapmaktayım. Hobilerim; ısırmak, koşturmak, ofise gelen misafirlerin çantalarını kontrol etmek. Bir gün tüm kainatı ele geçirmek ve yönetmek istiyorum.